Lourdes Çabuk’tan Boyun ve Gerdan Sıkılaştırma Egzersizi

Güzellik 13 Mayıs 2014
1551

Star Tv’de yayınlanan Melek programına katılan Filipinli Lourdes Çabuk,ilerleyen yaşla birlikte sorun olan boyun ve gerdan sarkmaları için egzersizler önerdi..
Sarkan boyun ve gerdan için yapacağınız düzenli egzersiz ile birkç yaş geriye gitmeniz mümkün..Ancak bununda bazı kuralları var..
Harekete başlamadan önce nefes vererek ciğerlerinizdeki havayı tamamen boşaltın. Sonra burundan derin bir nefes alın. 5 saniye tutun ve yavaş yavaş verin.
Sırtınız dik çeneniz yere paralel dursun.

Lourdes-cabuk
Harekete başlarken derin bir nefes alın ve aşağıdak iki egzersizi sırayla uygulayın:
1.Egzersiz:Çenenizi ve alt dudağınızı öne doğru çıkartın. Başınızı yavaşca arkaya doğru yaslayın, dilinizi üst damağınıza yapıştırın ve çenenizi yukarı kaldırarak sıkın. Bu pozisyonda on saniye kalın . Bu arada parmak uçlarınızla gırtlağınıza çok hafif vuruşlarla masaj yapın . Nefesinizi vererek başınızı başlangıç pozisyonuna getirin.
2.Egzersiz:Çeneniz ve alt dudağınızı öne doğru çıkarın. Başınızı sola çevirin . Dilinizi üst damağınıza yapıştırın ve başınızı hafifçe arkaya doğru yaslayın. Çenenizi yukarı kaldırarak sıkın . 10 saniye bekleyin. Nefesinizi vererek başınızı başlangıç pozisyonuna getirin. Sonra aynı hareketi sağ yöne doğru uygulayın.
Yukarıdaki iki pozisyondan oluşan egzersiz setini 3 defa tekrarlayın,setler arasında nefes alıp vererek dinlenmeyi unutmayın.
Not: hareketleri uygularken cidinizde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Bütün yüz hareketlerini ayna karşısında yapın. Yüz masajı ve göz egzersizleri hariç her hareketi üçer defa yapın ve bu hareketler sırasında nefes tutulmalıdır. Dinlenmek için her hareket arasında derin nefes alın 5 saniye tutun yavaş yavaş verin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Lourdes Çabuk’tan Boyun ve Gerdan Sıkılaştırma Egzersizi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

27 Kasım 2016
1532

Sponsor Bağlantılar