Acaba Hamile Miyim?

Sağlık 27 Kasım 2015
1463

Birçok kadın hayatının bir döneminde mutlaka kendisine “acaba hamile miyim?” sorusunu kendisine sormuştur. Özellikle anne olmayı isteyen kadınlar için en önemli noktadır hamilelik belirtileri olarak nelerin görüldüğü. Her kadında aynı olmasa da hamile olduğunuzu anlamak için temel olarak belirlenen bazı durumlardan sizi bilgilendirmek için bahsetmek istedik.
Bazı anne adayları gebelik belirtileri gösterirken bu durumu oldukça yoğun yaşarlar ve sıkıntılı geçirebilirler. Bazı anne adaylarında ise bu süreç daha kısa ve daha sakin geçmektedir. Hamilelik belirtileri kadından kadına göre değişiklik gösterir ama az da olsa çok da olsa her kadının yaşadığı belli durumlar vardır.
Temel gebelik belirtileri arasında en çok bilenenlerden birisi yaşanılan bulantılar ve kusmalardır. Özellikle sabah uyanan anne adayında mide bulantısı çok sık yaşanır. Hamileliğin 2. Ve 12. Haftaları arasında bu bulantılar devam eder. İlk haftalarda bulantılar çok şiddetli

gebelik
olabilir ancak sonralarında hafifler. Hamilelik sırasında tükürük salgısı arttığı için ağızla sulanmalar da görülebilir.
Hamileliğin ilk belirtilerinden olan kasılmalar ve beneklenmeler 6-12 gün içerisinde gerçekleşir. Kas kasılmaları regl döneminde yaşanan kasılmalarla oldukça fazla benzerlik gösterir. Ancak hamilelik dışında kullanılan doğum kontrol hapının değiştirilmesi, enfeksiyon,adet düzenindeki değişim, cinsel ilişki ile oluşan aşınma durumları da kasılmalara sebep olabilir. Kasılmalarla beraber beyaz ve yoğun bir akıntı görülebilir. Bu akıntı kokusuzdur,bölgede yanma ve kaşıntı yapmaz.
Göğüsler hamilelikle beraber birkaç haftada büyüme gösterirler. Aynı zamanda hassaslaşarak gıdıklanma hissi oluşturabilirler. Göğüs uçlarının rengi de koyulaşır. Ancak bu durumun oluşmasına gebelik dışında hormon düzensizlikleri de neden olabilir, bu durum göz ardı edilmemelidir.
Hamilelik süreci başladığında sinirler ve ruhsal olarak farklılıklar yaşanabilir. Beklenmedik tepkiler verilebilir, yemeklere olan ilgi azalabilir ya da artabilir. Hamile kadın kendini çok yorgun hisseder ve hamileliğin ilk günlerinden itibaren uyuma isteği oluşur. Bu durumda
yapılması gereken bol bol dinlenmek ve protein ağırlıklı beslenmektir.
Adet görülmemesi de hamile olduğunuzu anlayacağınız en belirgin belirtilerdendir. Ancak her kadın için geçerli değildir. Hamilelik süresince kanamalar gözükebilir. Hamile olunmadan da adet görülmeyeceği durumunun olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
Esra’nın portresi her gün milyonlarca kadın tarafından ziyaret edilip acaba hamile olabilir miyim gibi sorularında, anne olduklarında ya da günlük hayatlarının her alanında karşılaştıkları binlerce soru için fikir alıp veriyor, çözüm buluyor. Sizde hamilelik belirtileri,güzellik tavsiyeleri ve daha binlerce konu için esraninportresi.com’da yanıt bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Acaba Hamile Miyim?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11099
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5765
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1737

Sponsor Bağlantılar