Topuklu Ayakkabının Cazibesi

Kadın 29 Kasım 2016
1051

Bayanların en sevdiği aktivitelerin başında hiç kuşkusuz alışveriş birinci sırada yer alır.

Kozmetik,giyim,aksesuar sektörünün lider olmasının en etkili sebebi bayanlardır.Yapılan araştırmalara göre;bayanların 10 yıl öncesine göre iki kat daha fazla ayakkabıya sahip olduğu gözler önüne serilirken,eski Mısır yazıtlarında kadınların terzilerden çok ayakkabı ustalarına değer verdikleri ve onları birer sanatkar gibi gördüklerine dair bilgiler bulunmakta.Bundan dolayıdır ki ayakkabı kadınla bütünleşen bir giysiye dönüşmüştür.

 

yeni-diz-ustu-cizme-modelleri topuklu-bot-modavapuru-12

Dişiliğin sembolü ayakkabıların baştacı olan topuklu ayakkabılar kadınların en vazgeçilmezleri arasında bulunurken,bu ayakkabılardan vazgeçmemesinin av toplayıcı bir yaşam tarzının hüküm sürdüğü dòneme kadar uzanıyor olabilmesi..

Kadının daha uzun dallara uzanabilmesi,daha hafif adımlarla yürüyebilmesi ve sosyal hayatta daha çekici görünebilmesi için geliştirdiği güdülerinin günümüz kadınlarının bilinç altında  ciddi bir etkide bulunduğuna dair bilgilerin bulunduğuda araştirmalar sonucunda tespit edilmiş..

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabının Cazibesi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

27 Kasım 2016
1529

Sponsor Bağlantılar