Click here to send us your inquires or call (852) 36130518

Yeni Abonelik İşlemlerinde İstenen Belgeler

Genel 11 Nisan 2019
2923

Yeni bir eve taşındığınızda en çok endişe duyduğunuz nokta abonelik işlemleri oluyor. Çünkü bu işlemlerin çok fazla zaman alacağını düşünüyorsunuz. Oysa yeni abonelikişlemleri artıkçok daha kolayve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Hatta internetten randevu alma şansınız bile var. Bu konuya yeniden döneceğiz. Öncelikle yeni aboneliklerde sizden istenecek belgelere bir göz atalım.

Taşınacağınız Evde Mevcut Bir Abonelik Yoksa Bu Belgeleri Hazırlayın!

 • Kimlik belgesi
 • Vekaletname (noter onaylı) ve vekil olacak kişinin kimliğinin fotokopisi (adınıza bir başkası abonelik işlemini yapacaksa gerekiyor)
 • Tesisat ya da sayaç seri numarası
 • DASK poliçe numarası
 • Teminat bedeli

Taşınacağınız Evde Mevcut Bir Abonelik Varsa Bu Belgeleri Hazırlayın!

 • Kimlik belgesi
 • Vekaletname (noter onaylı) ve vekil olacak kişinin kimliğinin fotokopisi (adınıza bir başkası abonelik işlemini yapacaksa gerekiyor)
 • Tesisat ya da sayaç seri numarası
 • DASK poliçe numarası
 • Teminat bedeli
 • Tapu ya da kira kontratı

Yeni Bir Binaya Taşınıyorsanız Dikkat!

Eğer yeni bir binaya taşınacaksanız yukarıda sıraladığımız belgelere ek olarak bazı belgelere daha ihtiyacınız olacak. Eğer bina 12.10.2004 – 26.07.2008 tarihleri arasında inşa edilmişse Yapı ruhsatı ile belediye alt yapı hizmet belgesi de sizden istenir. Ancak 12.10.2004 tarihinden daha önce inşa edilmiş olan binalar için sadece belediye alt yapı hizmet belgesini de yanınızda götürmeniz yeterli olur.

Yeni Abonelik İşlemi Nasıl Kolayca Tamamlanır?

Abonelik işlemleri için uzun süre sıra beklemek istemiyorsanız Enerjisa internet sitesi üzerinden online randevu alın. Bu sayede işleminize öncelik tanınmasını da sağlamış olacaksınız. Üstelik sizin için en uygun olan gün ve saati seçme imkanına da sahip oluyorsunuz. Randevu bilgileriniz size Enerjisa tarafından SMS ya da e-mail olarak bildiriliyor. Sonrasında randevunuzun olduğu gün ve saatte Enerjisa müşteri hizmetleri merkezine gitmeniz gerekiyor. Az önce sıraladığımız belgeleri de yanınıza almalısınız. Sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden abonelik işleminizin kolayca tamamlanmasını sağlamış olacaksınız.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeni Abonelik İşlemlerinde İstenen Belgeler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
3733

Sponsor Bağlantılar