Click here to send us your inquires or call (852) 36130518

Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler

Genel 03 Mayıs 2019
4036

Seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek sizin için bir tutku ise nehir turu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.Düşünsenize mis gibi uçsuz bucaksız bir nehir üzerinde birden fazla şehir,köy ve tarihi mekanları görmek oldukça dikkat çekici ve heyecan verici olmaz mı sizce de?

Ayrıca bu mekanları gezerken gemi içindeki eğlenceli akvitelerle kaliteli zaman geçirip tatilinizi unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz.Tura başlamadan önce gideceğiniz şehirler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.Bu sayede kaliteli bir seyahat dönemi yaşayabilirsiniz.

Bu yazımızda dünyanın en popüler nehir turları sizin için derledik.

1.TUNA NEHRİ TURU

Tuna nehri Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, Macaristan, Romanya, Slovakya, Sırbistan ve Ukrayna gibi 9 ülkeden geçen, Avrupa’nın en uzun 2.nehri.Bu nehir üzerinde 2400 kilometre boyunca gemi ile seyahat imkanı bulunmaktadır.Turun başlangıç noktası Almanya’dan başlamaktadır.Tura başladığınızdan itibaren rüya dolu bir gezi sizin için başlamış olacaktır.
Gotik kilisesi ,16. ve 17. yüzyıldan yapıları görebileceğiniz Avusturya Melk bölgesi gezip göreceğiniz yerlerden yalnızca birkaçı.Bu arada tur aynı zamanda sizin için bir lezzet turuna dönüşecektir.

2.REN NEHRİ TURU

Ren Nehri İsviçre alplerinden doğan ve Hollanda sınırlarında yer alarak burada bulunan Rotterdam kuzey denizine dökülen Avrupanın en popüler tekne gezileri arasında yer alan bir nehirdir. Nehrin uzunluğu1230 kilometredir.Gezilebilecek alan ise 880 kilometre olarak karşınıza çıkacaktır.Bu tur sayesinde Almanya,Fransa,Hollanda gibi ülkelerin şehirlerini gezmiş olacaksınız.Bu şehirler ilk olarak Köln,Strazburg,Amsterdam,Roterdam,Utrecht,Bürüksel,Köln,Rudesheim,Manheim,Strasbourg,Basel,Stuttgard ve Düseldorf gibi önemli şehirlerdir.Bu turda meşhur peynirlerden tatmanızı tavsiye ederim.Her şehrin kendine özgü mimarisi ve tarihi geçmişi sizi etkileyecektir.

3.VOLGA NEHRİ TURU

Volga Nehri Avrupa’nın en uzun nehri olmasının yanı sıra çoğunlukla Rusya’nın ulusal nehri olarak da biliniyor. Rotaya göre ziyaretçiler St. Petersburg ve Moskova’nın yanı sıra Altın Yüzük şehirlerini de gezme fırsatına sahipler. Hem modern hem de eski Rusya’yı görmek isteyenler için mükemmel bir seçim olan Volga Nehri Gezisinde, seçeceğiniz rotaya göre tura bale, sirk veya Rusya’nın muhteşem saraylarından birini de dahil edebilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz yerlerde yerel yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız.

4.MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURU

Mississippi Nehri, Kuzey Amerika’nın en uzun nehridir. Çok büyük bir kısmı ABD ve birazı da Kanada sınırları içinde akar. Kolları olan Missouri ve Jefferson nehirleriyle birlikte toplam uzunluğu 6.275 km’yi bulur ve bu haliyle Nil, Amazon ve Yangtze nehirlerinden sonra dünyanın en büyük 4. nehridir.Mississippi üzerinde seyahat eden eski tarzda çarklı ve buharlı gemiler bulunmaktadır.Nehir üzerindeki rotaya bağlı olarak birçok küçük ve keyifli kasabanın yanı sıra St. Louis ve Louisville gibi büyük şehirleri görme şansınız da var.

5.NİL NEHRİ TURU

Nil nehri, dünyanın en uzun nehridir.6650 km’yi kapsar. Havzası afrika kıtasının onda birini kaplar. Güneyden kuzeye doğru akar ve üç ana kolu vardır:Beyaz Nil Nehri,Mavi Nil Nehri ve Atbarah Nehri.Nehrin en uzaktaki kaynağı Burundi’deki Doğu Afrika Göller Bölgesi’ndeki Kagera Nehri olarak doğar ve Tanzanya,Ruanda ve Uganda sınırlarını oluşturarak Victoria Gölü’ne katılır.Mısırın gizemli ve gözkamaştırıcı güzelliğini keşfetmenin yolu kesinlikle Nil Nehri Turundan geçiyor. Piramitler, antik bölgeler ve daha niceleri bu turda görebilecekleriniz arasında.Turlar Luxor ile Aswan arasında yapılıyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
4554
Dünyaya Nehirlerden Bakmak

Dünyaya Nehirlerden Bakmak

02 Mayıs 2019
3647

Sponsor Bağlantılar