MİDE YANMASINI ENGELLEMENİN DOĞAL YOLU

Prof.Dr.Ahmet Maranki, Sağlık 14 Kasım 2008
1066

Hatalı beslenme, kötü alışkanlıklar ve çevresel etkenler nedeniyle oluşan mide sorunlarından şikayet etmeyen yoktur herhalde..
Ayaküstü beslenme alışkanlığı, gelişigüzel alınan ilaçlar, aşırı tüketilen sigara ve alkol ve stres… Gündelik yaşam alışkanlıklarımız gittikçe olumsuz yönde değişiyor. Bu karamsar tablodan en fazla payını alanlardan biri midemiz.
Ağrılar, ekşime, şişkinlik ve kramplarla aslında bize tepkisini anlatmaya çalışıyor! Ülser, gastrit ve reflü…
Prof.Dr.Ahmet Maranki katıldığı Esra Ceyhan‘ın programında  reflü konusunda kısa bilgiler verdi
Ne yapmalı:Çiğ patates ve beyaz lahananın suyu sıkılarak içilmelidir.Her sabah bir bardakla başlanmalı ve daha sonra 1,5-2 bardağa kadar çıkartılabilir.Bu kür 20 günlüktür.

mide-yanmasi

Etiketler: , ,
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MİDE YANMASINI ENGELLEMENİN DOĞAL YOLU” Konulu yazıdaki yorumlar

 • saime dereli

  merhaba hocam öncelikle sizi çok seviyoruz devamlı izliyorum.ve benim bir sorunum var benim safra kesemde ceviz büyüklüğünde bir taş olduğunu söyledi doktorlar.bu taş kesinlikle amaliyat dediler.fakat sizin önerdiğiniz keten toğumu yağını içiyorum ama benim midemde bir şişkinlik oluyor bu şişkinlik benim sırtımada vuruyor ve beni çok rahatsız ediyor acaba ben bu keten tohumu yağını biraz daha kullansam bu taş küçülür veya erirmi…cevaplarınızı bekliyorumm..tşk ederim!!!

 • İlginizi Çekebilir
  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

  08 Ağustos 2018
  11223
  Obezite Cerrahisi

  Obezite Cerrahisi

  23 Kasım 2017
  5851
  Bademin Faydaları

  Bademin Faydaları

  28 Aralık 2015
  1788

  Sponsor Bağlantılar