VÜCUDUMUZDA KENDİNİ GÖSTEREN HASTALIK BELİRTİLERİ

Sağlık 06 Kasım 2008
740

Hasta olmadan önce  vücudumuzda bazı ufak tefek belirtilerle kendini gösterir.Hergün görüp farkedemediğiniz vücudunuzdaki hastalık belirtisi işaretler..
Tırnak diplerinizde koyu halkalar var mı?
Tırnakların altındaki sarımsı, kahverengi ve siyah renkli çizgiler muhtemelen ben denilen melanomdan kaynaklanan cilt kanseri olabilir. Böyle bir şikayetiniz varsa erkenden doktora gitmenizde yarar var.
Koltuk altınızda pütürler ya da koyu renkli benekler var mı?
Kanınızdaki insülin fazlası cilt hücrelerinin anormal hızla çoğalarak artmasına neden olabilir. Bu şekilde koltuk altlarınız koulaşmışve kalınlaşmış görünümde olabilir, dikkat edin ve böyle bir durumda doktora gidin.
Göz kapağı, diz ve dirseklerinizde beyaz veya cilalı gibi yumuşak yumrular var mı?
Sivilce olmayan bu dokular kolesterol depolarıdır. Kolesterol sayımı yaptırmanızda yarar var.

hastalik-300x224
Saçlarınız giderek azalıyor mu?
Yüksek miktarda saç dökülmesi tiroit hormonu problemine işaret eder. Dengelemek için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.
Baş deriniz dökülüyor mu?
Omuzlarınızda beyaz döküntüler oldukça fazla birikiyorsa yüksek miktarda stres yaşıyorsunuz demektir. Stres, kortizol hormonunu fazla üretmenize ve baş derinizin kurumasına neden olur. Kepek şampuanları sorunu önleyebilir ancak kalıcı sorun için dinlenmeye ve stresten uzak durmaya çalışın.
Dilinizin üstünde sarı, beyaz veya turuncu bir tabaka oluşuyor mu?
Dilinizin üzeri sarı, beyaz veya turuncu bir tabaka ile kaplanıyorsa siz uyurken bağırsaklarınızdaki sıvılar yukarı çıkıyor demektir. Bu reflü sorununuz olduğunu gösterebilir. Baharatlı ve asitli yiyeceklerden uzak durup, dengeleyici tabletler kullanabilirsiniz.
Dinlenseniz bile gözaltı halkalarınız kaybolmuyor mu?
Göz altınızdaki koyu renkli halkalar alerji işareti olabilir. Alerji yapıcı vücuda girdiğinde vücut histamin salgılıyor. Bu kimyasal damarları kan ve diğer akışkanlarla şişiriyor. Alerji testi yaptırarak alerjenleri hayatınızdan çıkartın.

mynet

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“VÜCUDUMUZDA KENDİNİ GÖSTEREN HASTALIK BELİRTİLERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11223
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5851
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1788

Sponsor Bağlantılar