ZAYIFLAMAK İÇİN NE İSTİYORSAN YE REHBERİ

Diyet ve Zayıflama, Güzellik 06 Kasım 2008
807

The Skinnynin yazarı, kilolardan nasıl kolyca kurtulacağımızı ve onları nasıl bir daha geri almayacağımızı anlattı. Kilo vermek için planınız nedir? Bir ay boyunca tatlılardan vazgeçecek misiniz? Buzdolabınızı asma kilitle kilitli mi? Martini yudumlamayı reddettiniz mi? Kiloları vermenin en iyi yolu, ne istiyorsanız yemek fakat hepsini belirli bir ölçüde yemektir. Melisa Clark ve Robin Aronson, Skinny’in yazarları, kilo verme amacınızı sabote etmeden sevdiğiniz yiyecekleri nasıl yiyeceğinize dair bir takım taviseyelerde bulundular.

1. Kurabiye yemek istiyorsanız yiyin. Gerçekten bir ziyafet istiyorsanız, buna izin verin. Fakat hepsinin bir ölçüsü olmalıdır. Ne istiyorsanız yiyin fakat ölçülü olun. Başka bir deyişle, kurabiye için kendinize izin vermezseniz, bunun yerine badem yağlı ve reçelli 3 dilim pirinç keki veya daha fazlasını yemek isteyebilirsiniz.
2. Yiyeceklerinizden zevk alıyor musunuz? “Bu yiyecekten hoşlanıyor muyum?” Bu soruyu sormak ve cevaplamak için yeterli seviyede yavaş yiyiyor musun? Soruyu cevaplamadan önce, birkaç lokma ısırdıysanız; yavaşlayın. Yemeğinizin küçük porsiyonunu yedikten sonra, bu soruyu kendinize bir kez daha sorun. Yemek yeme eğlenceye dönüştüğünde, diyetinizde bazı değişikler yapmanın, sizin önünüzdeki yiyeceklere daha fazla odaklamanın zamanı gelmiştir.
3. Masanızın üstünde bir ekmek sepeti ve bir paket tereyağ var ve siz çok açsınız. Yağ sürülmüş bir ekmek harikadır. Yağlı yarım sandviç ekmeği, yağ sürülmüş iki sandviç ekmeğinden daha doyurucu ve daha lezzetlidir.
4. Yarı yarıya indirin. Restoranların işi ihtiyacınız olandan daha fazla yiyecek vermektir. Size servis edilenin sadece üçte ikisini, yarını yiyin. Bu yolla, mutemelen doyacaksınız ve daha fazla yeme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Fakat tüm tabağı silip süpürdüğünüzde kendinizi suçlu hissetmeyin. Bu dünyanın sonu değil.
5. Siz ve baştan çıkarma arasına mesafe koyun. Doyduğunuz halde yemek olan bir tabak önünüzde durduğunda hala yersiniz. Akşam yemeği bittiyse; yemeklerden aşırmaya başlamadan önce masanın üzerindeki tüm yiyecekleri kaldırın ve masayı temizleyin. Herkesten önce yemek yemeyi bitirirseniz; mümkün olduğunca arzularınız yenik düşmeden önce masada olabildiğince uzaklaşın. Akşam yemeğinden sonra hoş bir lezzet canınız istediğinde, daha sonra yemek için küçük bir porsiyon hazırlayın. Bir çırpıda dondurmayı silip süpürmeyin.

zayiflamak-icin-225x300
6. Kalorilerinizi yudumlamayın. Şekerli içecek, asitli doğal meyveli soda, büyük bir kahve ve elma martini, ekstra kaloriler ile doludur. Birkaç kilo vermeyi denedeğinizde, içeceklere kıyak geçin. Meyveli veya lüks kokteyller yerine limonlu asitsiz veya asitli su, sütlü normal kahve veya şarap seçin. Her yudumum tadına vararak şarabınızı yavaş yavaş yudumlayın.
7. Her öğünde, besleyici, doyurucu olan taze meyve ve sebzeleri mutlaka bulundurun. Çünkü çok fazla su ve lif içerirler.

MYNET

Etiketler:
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ZAYIFLAMAK İÇİN NE İSTİYORSAN YE REHBERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

27 Kasım 2016
1605

Sponsor Bağlantılar