Ahmet Maranki Astım (Nefes Darlığı)

Nefes alma sırasında,atmosfer havasının solunum olayının olduğu,hava boşluklarının naklini sağlayan iletici hava yollarında daralma,tıkanıklık ve buna bağlı olarak hava akımında zorlukla karakterize bir hastalıktır.Olası bir astım krizinde dik oturmalı ve karını biraz öne çıkarmak gerekir.
Nefes alırken akciğer hava keseciklerinin çökmemesi için dudaklar sivriltilmelidir.Düzenli solumak çok önemlidir.
Prof.Dr.Ahmet Maranki tarafından,astım için önerilen pratik bitkisel formüller

*10 adet karanfil,10 adet karabiber,6 adet zencefil,5 adet tarçın,bir tutam ısırgan otu,ve bir tutam ayva yaprağı 2 litre suya konulur ve 10-15 dakika kaynatılır.30 dakika demlenen karışım süzülür ve günde 3 bardak içilir.Her içildiğinde bir miktar ısıtılıp bir kaşık balla tatlandırılıp içilmelidir.

nefes-darligi-astim
*1 bardak kaynar suya 10 gr.ısırgan yaprağı konulur. ve 10 dakika bekletilir ve günde 3-4 bardak içilir.
*Ökseotu çayından günde 2-3 bardak içilmelidir.Ayrıca öksürük otu,sinirli ot ve kekik karışımı çayda kullanılır.
*1 bardak suya 5 gr ayva yaprağı konur.10 dakika kaynatılıp günde 2-3 bardak içilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ahmet Maranki Astım (Nefes Darlığı)” hakkında 3 yorum var

 • furkaneriş

  çok teşekkür ederim hocam allah sizden razı olsun

 • adanalı

  Maranki hocam ağzınıza sağlık sayenizde şifa buldum

 • seçil akagunduz

  Astım, solunum güçlüğü, rinit, sinüzit, hırıltılı solunum, kulak çınlaması, nezle ve aşırı mukus oluşumu gibi şikayetleri olan 461 hasta incelendi. Bu hastaların %78’i sarsıcı bir şekilde basit bir kan testi [i] kullanıldığında pozitif reaksiyon gösteren gıdaların diyetlerinden çıkarılmasından sonra semptomlarında haftalar içerisinde anlamlı bir azalma sergilediler.

  yukarıdaki bölümü bir websitesinden kopyaladım.

  Piyasada gıda duyarlılığı testi yapan bir çok merkez var ancak bu konuda sağlık sebeplerimden dolayı ihtiyacım olduğu için ayrıntılı bir araştırma yaptım ve imupro ve yorktest ile ilgili geniş bilgi sahibi oldum.

  ImuPro elisa metodu ile yapılmaktadır ve ancak damardan alınan kan örneği ile yapılmaktadır. Yorktest ise parmaktan alnınan kan ile yapılıyor. Damardan alınan kan bu noktada daha doğru sonuçlar vermektedir. Ayrıca yorktest damardan alınan kan ile yapılıyor ve sonuçlar yurt dışına gönderilirken çeşitli problemler çıkabiliyor. imupro gıda duyarlılık testi Merkezi İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kendi laboratuarlarında uygulanan bir test olduğu için sonuçları daha güven verici ve daha çok ürüne daha az fiyat ile bakıldığından en önemlisi daha ekonomik.

  amma uzun yazmışım… 🙂

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar