Vücut tipinize göre giyinin…

Kadın, Moda 10 Mart 2009
972

Nasıl bir vücut yapısına sahipsiniz?Üzerinize göre kıyafet seçerken zorlanıyormusunuz? O halde Vücut tipinize göre nasıl giyineceğinizi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.
Armut modeliyseniz
Ünlü yıldızlar Beyonce ve jenifer Lopez sayesinde beğeni toplayan vücut tipi,üst kısmı ince ama popo ve basen kısmı geniş olan kadınları tarif ederken kullanılır.Eğer armut tipi bir vücuda sahipseniz,üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih etmelisiniz.Bu eteği mümkünse yüksek topuklu çizme ve ayakkabılarla kombine etmelisiniz.Göğsünüzü ortaya çıkarmak için korse tipi üstler, oturuk ceketler veya önü açık bırakılmış bir bluzun içine giyeceğiniz balkonet tarzı sutyenler giyebilirsiniz.Çok parıltılı kumaşlardn uzak kalmalısınız.Nedeni;bu tür kıyafetler ışığı yansıtarak kıvrımlarınızı ortaya fazlaca çıkartıp,dikkat çekmesine sebeb olur.Boyundan bağlı elbiselerle,evaze etekler yaz akşamları ve davetler için iyi bir tercih olacaktır.


Kıvrımlı bir vücuda sahipseniz

Toplu kadınlar genellikle bol ve renkleri gösterişsiz giysileri tercih ederler.Genellikle vücutlarını saklama
eğilimindedirler.Tercih etmeleri gereken kıyafetler,üzerinize oturan, göğüs ve kalçalarınızı saran giysilerdir.
Uzun ve inceyseniz
Bu vücut tipine sahip bayanlar kendilerine güvenirler ve her şeyi giyebilirler.Sezonun modası dar jean’leri,aşırı cafcaflı baskısı olan tişörtler ve üste yapışan jarse tipi elbiseler tam size göre..Eğer göğsünüz küçükse,düşük kesimli üstlerden uzak kalmalısınız.Ayrıca baldır hizasında biten kısa paçalı pantolonlar ve dirseğin biraz altında biten kol boyuna da dikkat. Bunlar çok kısaymışsınız gibi bir etki yaratabilir.
Minyon bir vücut yapısına sahipseniz
Bu tip bir vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerinizin üzerinize oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek modern bir görünüm ve bütünlük sağlar. Minyonlara en çok kısa etekler yakışır. Bu nedenle bacakları ortaya çıkarmanın zamanı. Uygun çoraplar ve ayakkabılar boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlar. Farklı renk ve tarzları bir arada kullanmak dikkati böleceğinden, sade modeller, tepeden tırnağa tek bir renk kullanımı ihtiyacınız olan bütünlüğü sağlar.
Hamileyseniz

Hamileyseniz, bol tunik ve elbiselerin altına saklanmayın. İyice açılıp saçılın da demiyoruz ama karnınızın şişkinliğini hafifçe belli eden giysiler şık duracaktır. Çapraz kesimler ve anvelop elbiseler gece giymek için uygundur. Ayrıca hamileliğin ileri safhalarında da giyilebilirler. Kısa üstlere fazla yanaşmayın. Bunun yerine karnınızı kapatacak ama saklamayacak uzunca üstleri tercih edin. Vücudunuza oturan bir şeyler giydiğinizde de, açık yakalı üstler giymeyin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Vücut tipinize göre giyinin…” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabının Cazibesi

Topuklu Ayakkabının Cazibesi

29 Kasım 2016
1092
Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

27 Kasım 2016
1605

Sponsor Bağlantılar