Dersimiz Atatürk 10 Kasımda Sinemalarda…

Aktüel, Sinema 02 Ekim 2009
1061

“Şu Çılgın Türkler” kitabı ile satış rekorları kıran yazar Turgut Özakman şimdide “Dersimiz Atatürk” filminin senaryosunu yazarak Can Dündar’ın Mustafa filmine alternatif bir film ile sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor..
Belgesel nitelikte ki  filmin çekimlerine başlandı bile..İlk görüntüler medyaya yansıdı..Belgeselde Atatürk’ü  Halit Ergenç canlandırıyor.

ataturk

10 Kasım’da vizyona girecek olan filmde Halit Ergenç’in Atatürk”e tıpatıp benzemesi de gözlerden kaçmadı..Bu sebeple Makyöz Derya Ergün, Atatürk’e benzemesi için hergün Aktör Ergenç’e 4 saat makyaj yapıyor.


Yapımcılığını Birol Güven ve Serkan Balbal’ın üstlendiği, yönetmenliğini ise Hamdi Alkan’ın yaptığı, “Dersimiz: Atatürk” filminde başrolleri Halit Ergenç, Çetin Tekindor ve Batuhan Karacakaya paylaşıyor. Filmde, çocuklara ve genç nesile Ata’nın en doğru, en yalın ve en seyre değer şekliyle anlatılması öngörülüyor. Filme ismini veren dersin hocasını, yani “Tarihçi Dede” yi ise Çetin Tekindor oynuyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dersimiz Atatürk 10 Kasımda Sinemalarda…” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7688
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1240

Sponsor Bağlantılar