Kül Bulutlarından Etkilenecek Şehirler..

Aktüel 19 Nisan 2010
662

Kül bulutları Türkiye’ye doğru yol almaya başladı bile..İzlanda’daki Eyjafjoll Yanardağı’nın patlamasıyla, Avrupa’da hava trafiğini durduran kül bulutlarının bu sabahtan itibaren rüzgarlarla İstanbul’u etkilemeden Zonguldak, Sinop ve Samsun’un kuzeyinden Karadeniz açıklarına yöneldiği bildirildi.


Kül bulutlarının daha önce yapılan açıklamalarda Trakya üstünden Türkiye’ye gireceği ve İstanbul’un kuzeyinden Batı Karadeniz’deki bazı illerin kuzeyine gelip 20 bin ile 35 bin feet arasındaki Türkiye hava sahasını da etkileyeceği bildirilmişti. Bu sabah yapılan tahminlerde kül bulutlarının İstanbul’un kuzeyinden Türkiye’ye girdiği ve Zonguldak, Sinop ve Samsun’un kuzeyine etkilediği ancak sabaha karşı başlayan ve jet rüzgarları da denilen sistemin etkisiyle, bulutların yönünü kuzeye çevirdiği bilgisi verildi.

kulbulutlar
Bu arada kapatılma ihtimali olan Çorlu hava sahasının da kapatılmasına gerek olmadığı bildirilirken bu sabahtan itibaren de daha önce kapalı olan Viyana, Milano, Saraybosna, Priştine, Bükreş ve Kiev havalimanlarının açıldığı ve seferlerin başladığı açıklandı.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kül Bulutlarından Etkilenecek Şehirler..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7663
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1229

Sponsor Bağlantılar