Aras Bulut İynemli ile Özel Röportaj

Aktüel 28 Eylül 2010
3404

Herkes onu çok sevdi..Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’de Mete karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli ile yapılan özel röportaj
* Oyunculuğa nasıl başladınız?
– Ağabeyim tiyatrocu, ablam da ses sanatçısı. Ağabeyim beni cast ajansına yazdırmıştı, reklamlarda oynuyordum. Ama annem “Evde zaten iki sanatçı var” diyerek, okulda da iyi bir öğrenci olduğum için başka bir mesleği tercih etmemi istedi. Ben de uçak mühendisliği bölümüne girdim. Hazırlık sınıfı bitti ama sanırım dizi için okulu donduracağım. Tabii bu sadece oyunculuk alanında kariyer yapacağım demek değil…

* “Öyle Bir Geçer Zaman ki” ekibine nasıl katıldınız peki?
– Mete rolü için gerçekten büyük bir çalışma yürütülmüş. Yönetmen Zeynep Günay Tan, rol aldığım bir reklam filmini izlemiş, performansımı beğenince deneme çekimine çağırmaya karar vermiş. Çekime gittim, bir hafta sonra arayıp ekibe katılmamı istediler. Karakteri çok sevdiğim ve kendimi gösterme fırsatı bulacağımı düşündüğüm için teklifi kabul ettim.
MANDOLİN DERSİ ALMAYA BAŞLADIM

aras-bulut-iynemli-3
* Ön hazırlık gerekti mi bu rol için?
– 1960’lı yılları araştırmam gerekiyordu. Yaşamadığım o yılları öğrenmek için kitaplar okudum, filmler izledim, ayrıca çekimlerden üç ay önce yönetmenimiz ve senaristimizle birlikte rollere hazırlanmaya başladık.
* Dizide mandolin çalıyorsunuz. Bunun için ders aldınız mı?
– Evet, bir süredir Bakırköy’deki Orpheus Müzik Kursu’nda mandolin dersi alıyorum. Bir sahnede hem mandolin çalıp hem de şarkı söylemem gerekiyordu. Bu konuda ablam da bana çok yardımcı oldu. Rolümün hakkını verebilmek adına çok çalışıyorum.
* Dizide kardeşlerinizi canlandıran oyuncularla aranız nasıl?
– Gerçekten kardeş gibi olduk. Yaşlarımız birbirine çok yakın zaten. Sette yakaladığımız uyumu, set dışına da taşıdık. Bir plan yaparken, hemen birbirimize haber veriyoruz. Sahnelerimiz çekildikten sonra birbirimizi eleştirip, oyunculuk konusunda yardımcı oluyoruz. İşimiz zor ve ağır, ancak ekibimiz çok uyumlu ve hep destekleyici.
FIRLAMA ARKADAŞLARIM BİLE DUYGULANMIŞ
* Duydum ki dizinin ilk bölümünün yayınlandığı gün Facebook’taki sayfanıza binlerce ekleme talebi gelmiş, internette adınıza hayran siteleri açılmış. Bu kadar ilgiyi bekliyor muydunuz?
– Dürüst olmak gerekirse, hiç beklemiyordum. Çok şaşırdım. Bu proje bir senedir hazırlanıyor, ön hazırlıkları dört ay sürdü, biz de 2,5 aydır çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığını alacağımıza inanıyorduk ama bir anda bu kadar ilgi görmeyi beklemiyordum. Okuldaki dizi izlemeyen fırlama arkadaşlarım “Oğlum bizi bile duygulandırmayı başardın” dedi, çok mutlu oldum.
* Madem şu anda bütün gözler üzerinizde, genç kız hayranlarınız için sorayım o zaman; aşk var mı hayatınızda?
– Şu anda yok. Bu tempoda da uzun bir süre olmaz zannediyorum…

aras-bulut-iynemli-2
4 KİLO VERDİM
Ben 20 yaşındayım. Ama Mete lise öğrencisi. Spor yapıyordum, daha küçük göstermek için bıraktım. Rejim yaparak dört kilo verdim. Saçlarımı da değiştirdim. 60 ve 70’li yıllarla ilgili internette birçok araştırma yaptım. Annem ve babam da çok yardımcı oldu, merak ettiklerimi onlara da sordum.
BEKLENTİMİN ÇOK ÜZERİNDE BİR İŞ OLDU
“Öyle Bir Geçer Zaman ki”, beklentimin çok üzerinde bir iş oldu. Birinci bölüm yayınlandıktan sonra ilk annem ve babam kutladı beni. D Yapım’a, Kanal D’ye ve yönetmenimiz Zeynep Günay Tan’a çok teşekkür ediyorum. Bana inanıp Mete rolünü verdikleri için. Çünkü çok keyifle çalışıyorum ve izlerken “İyi ki bu işin içindeyim” diyorum.
HÜRRİYET

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Aras Bulut İynemli ile Özel Röportaj” hakkında 23 yorum var

 • Nuraa

  dizi çok güzell ve aras her yönden harika ..başarılar

 • hilal

  çoooooook güzel bir dizi arası farahı yıldızı ayçayı emiri herkesten daha çok seviyorum sizi görmeyi çooooooook isterdim canlarım

 • melisa

  aras bulut iğnemli mete karakterini çok ama çok güzel oynuyo ona uzun süreli hayatlar ve bu hayatında kendisine başarılar diliyorum ve onu ben ve annem çok seviyoruz

 • İlginizi Çekebilir
  Konut Hesabı Nedir?

  Konut Hesabı Nedir?

  25 Kasım 2017
  7688
  Tatil Zamanı Geliyor

  Tatil Zamanı Geliyor

  08 Şubat 2017
  1240

  Sponsor Bağlantılar