Hollywood Starlarının Saç Uzmanı Michael Bernstein’dan Öneriler

Saç Bakımı 01 Eylül 2010
758

Hollywood starlarının saç uzmanı Michael Bernstein Türkiye’ye geldi ve saçı dökülen siyasilere,bayanlara önerilerde bulundu..John Travolta, Cher, Liz Taylor, Farrah Fawcett, Brad Pitt gibi dünyaca ünlü birçok starın saç sağlığını emanet ettiği Michael Bernstein, Türkiye’ye geldi.
İstanbul Nişantaşı’ndaki Akademi Saç Terapi Merkezi uzmanlarıyla birlikte bir hafta boyunca saç sağlığına ait bilinmesi gereken noktaları anlatacak olan Michael Bernstein, basın mensuplarına saç sağlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bernstein, birçok dinde bayanların saçının örtülmesinin emredildiğini ifade ederek, “Bu da saçın ne kadar önemli bir

şey olduğunu ve saçın çekiciliğini simgelediğini göstermiştir. Parlak ve dolgun saçlar sağlıklıdır demektir. Erkeklerde genetik olarak dökülmeler söz konusu. Kadınlarda ise aşırı diyet yapma, stres, kansızlık gibi etkenler kelliğe neden oluyor. Eğer bir erkeğin saçı döküldüyse, saçı geri getirme anlamında bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Ama zamanında erkekler bize gelirse onların saçını geriye getirmek için tedavi uyguluyoruz. Kadınlarda ise başarılı olma oranımız yüzde 96″ dedi.

Michael Bernstein
Saçı dökülen erkeklere 35 yaşından sonra hiçbir şekilde tedavi yapılamadığını kaydeden saç uzmanı Michael Bernstein, erkeğin saçının 16 yaşında dökülmeye başladığını söyledi. Bernstein, “İşte o andan itibaren bize gelirse bir şekilde saçını geri kazanması konusunda tedavi uyguluyoruz. Birçok yöntemimiz var” diye konuştu.
“Siyasetçiler aşırı stres nedeniyle saçını kaybediyor. Onlara tavsiyem politikayı bıraksınlar” dedi.Kadınlarda ise aşırı stres nedeniyle saç dökülmelerinin görüldüğünü anımsatan ünlü saç uzmanı, “Genelde çalışan kadınlarda aşırı stres söz konusu. Bu nedenle saçların dökülmesine neden oluyor. Saç derisi ve özellikle saç kıran sorunu çözebiliyoruz. Ama dediğim gibi bunların çözümü geç kalmamaktan geçiyor. Mutlaka bu bilim dalına güvensinler ve bize gelsinler” dedi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Hollywood Starlarının Saç Uzmanı Michael Bernstein’dan Öneriler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar