Dizilerde Kim Kimi Seslendiriyor..

Tv 09 Ekim 2010
4856

Dizi kahramanlarının çoğu kendi seslerini kulllanmaz..Onlara sesleriyle hayat veren gizli kahramanlar vardır..İşte dizilerde kim kimi seslendiriyor öğrenelim..
Gönülçelen dizisinin oyuncusu Cansel Elçin’i Kaya Akkaya Seslendiriyor..
Kaya Akkaya:
“Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunuyum.

Yerli dublaj piyasası çok küçüktür, bu işi yapan 50-60 kişilik bir grup var. Buz Devri adlı animasyon filminde bir bokböceğini seslendirdim. Avatar’da Joel Moore’un dublajını yaptım. Mesela Asmalı Konak’ta her bölümünde başka birini seslendirdiğim oldu.”Kurtlar Vadisi Pusu’da Polat Alemdar’ı ise yedi sezondur Umut Tabak seslendiriyor..

kaya-akkaya

Umut Tabak:“”İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunuyum. Seslendirmeye ilgim çocukluktan

beri vardı.Filmlerinaltyazılarını okuyarak dublaj yapardım. 10 senedir bu işin içindeyim. Bu işte önemli olan ses güzelliği değil. Doktorlar dizisinde Kutsi’nin canlandırdığı Dr. Levent’i seslendirdim. Kutsi’nin bir şarkıcı olarak sesi güzel ama onu oyunculuk açısından doğru kullanmak gerek. Tom Cruise, Matt Damon, Edward Norton, Leonardo di Caprio, Brad Pitt, Antonio Banderas, Johnny Depp ve Lost dizisinden Jack’i seslendirdim. Yerli dizilerde ise Kıvanç Tatlıtuğ, Kerem Cem, Emrah ve Kaan Urgancıoğlu’nun cnlandırdığı karakterleri.”

umut-tabak
Gönülçelen dizisinin kadın başrolü Tuba Büyüküstünün’ün hayat verdiği ‘Hasret’ karakterinin şarkılarını, Eylem Aktaş seslendiriyor.

Eylem Aktaş: “İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü mezunuyum. Dizi müziklerinİ seslendirmeserüvenim Hatırla Sevgili’yle başladı. Şu anda Gönülçelen’de Tuba Büyüküstün’ün canlandırdığı Hasret’in şarkılarını seslendiriyorum. Her seferinde, Hasret’in aldığı övgüler banaymış gibi hissediyorum.”

Arka Sıradakiler dizisinde Oktay karakterini canlandıran Bülent Çetinaslan’ın seslendirmesini de Sarp Akkaya yapıyor

eylem-aktas


Sarp Akkaya: “1980 doğumluyum. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunuyum. 1996’da Bizim
Aile’de kendimi seslendirerek işe başladım. Türkiye’de yerli dublaj bitmek üzere. Bu, kendini seslendirebilen gerçek oyuncuların sayısının arttığını gösteriyor aslında. Gonca Karanfil adlı dizide Alişan’ın oynadığı Karanfil Kemal’i, Nefes Nefese’de Mehmet Aslan’ın canlandırdığı Kaya’yı, Arka Sıradakiler’de Bülent Çetinaslan’ın canlandırdığı Oktay karakterini seslendirdim.”

sarp-akkaya

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dizilerde Kim Kimi Seslendiriyor..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar