Ebru Şallı’dan Hamilelere Özel Egzersiz Hareketleri

Kadın 26 Ekim 2010
1178

Geçtiğimi günlerde ikinci bebeğini dünyaya getiren Ebru Şallı hamilelelere özel egzersiz hareketlerini gösterdi..Hamileliği boyuncada özel egzersizlerden vazgeçmeyen Ebru Şallı hem sağlıklı hemde az kilo alarak güzel bir hamilelik dönemi geçirdi..

İşte Hamilelere özel egzersiz hareketleri

 ebru-salli-pilates

1- Nefes Fotoğraftaki gibi oturun. Bu pozisyondayken sırtınız dümdüz olmalı. Nefesi burnunuzdan alıp, ağzınızdan verin. Nefes alarak harekete başlayın.

Nefes verirken, omuzlarınızı yavaş yavaş dizlerinize doğru yaklaştırın. Dizinize yakınken, pozisyonda sabit kalın. 4-5 kez nefes alıp verin. Daha sonra omurlarınızı tek tek yukarıya kaldırarak başlangıç noktasına geri dönün.

2- Bacaklar Bu hareketi bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmak için yapmalısınız. Matın üzerine yan yatın. Bacağınızı açabildiğiniz pozisyona kadar yukarıya kaldırın ve gergin olmasına özen gösterin.

ebru-salli-pilates-bacaklar

Önden arkaya doğru daireler çizin. Ayağınız tur bitimlerinde yere değmemeli. Hem sağ hem sol bacakla hareketi 12 kez tekrarlayın.

3- Kalça Başlangıç için ellerinizin üzerinde kedi pozisyonu alın. Sağa sola savrulmadan, kontrollü şekilde nefes alın. Parmak uçlarınızın gergin olması gerekiyor. Sağ bacağınızı, nefes verirken, kırık pozisyonda yukarıya doğru kaldırın. Kalçayı fazla dışarıya çıkarmamaya çalışın. Yüzünüz her zaman karşıya bakmalı. Hareketi her iki bacakla 12 defa tekrarlayın.

ebru-salli-pilates-1

4- Kedi strech’i Harekete yine kedi pozisyonu alarak başlayın. Nefes alırken kalçayı içeriye doğru çekin. Nefes verirken omurları yukarıya doğru kaldırın. Tek tek açıldıklarını hissedin. Boyun ve baş, omurgayı takip etmeli. Bu egzersiz, omurganın esnekliğini sağlıyor.

ebru-salli-pilates-kedi

5- Deniz kabuğu strech’i Dizlerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz olmalı. Ellerinizi ileriye doğru uzatarak, mata mümkün olduğu kadar yaklaşın. Nefes alın ve nefes verirken çok yavaş hareket ederek başlangıç noktanıza geri dönün.

ebru-salli-deniz-kabugu-pilates

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ebru Şallı’dan Hamilelere Özel Egzersiz Hareketleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabının Cazibesi

Topuklu Ayakkabının Cazibesi

29 Kasım 2016
1086
Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

Modern ve Tarz Saç Kesimi Lob

27 Kasım 2016
1594

Sponsor Bağlantılar