3.Dünya Savaşına Engel Olan Sanatçı “James Blunt”

Aktüel 15 Kasım 2010
798

Ünlü İngiliz şarkıcı James Blunt, uluslararası bir krizi ve olası bir 3. Dünya Savaşı’na engel olduğunu iddia etti.Ünlü İngiliz şarkıcı James Blunt, 1999’da Kosova’da Amerikalı General Wesley Clark’ın emrine itaat etmeyerek, uluslararası bir krizi ve olası bir 3. Dünya Savaşı’na engel olduğunu iddia etti.
“You’re Beautiful” adlı hit parçayı seslendiren ve Britanya Ordusu’nun önemli bir birliğinde eskiden yüzbaşı rütbesinde görev yapan Blunt, BBC radyosuna verdiği demeçte, o gün NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Amerikalı General Wesley Clark’ın Rus askerlerine saldırı emrine itaat etmediğini anlattı.


O sırada 25 yaşında olan Blunt, Haziran 1999’da emrindeki askerleriyle Kosova’da başkent Priştine Havaalanının kontrolünü, 200 kadar Rus askerinden ele geçirme emri aldığını belirtti.

james
Bugün bir hayır vakfının başkanı olan 36 yaşındaki Blunt, General Clark’ın NATO komutası altındaki askerlerine ve bunların komutanı olarak kendisine Rusları ”tahrip etme” emri verdiğini iddia ederek, ”Oradaki 200 kadar Rus’u askerlerimle etkisiz hale getirme emri aldım. Önümdeki askerler hava indirme taburundandı, yani çatışmaya girecekleri açıktı. Emri veren General Wesley Clark, bize normal gelmeyen kelimeler kullanmıştı. (Tahrip etmek) gibi kelimeler telsize düştü” diye konuştu.
Şans eseri telsiz konuşmasını İngiliz General Mike Jackson’ın dinlediğini hemen devreye girdiğini ve ”Askerlerimin 3. Dünya Savaşı’nın sorumlusu olmalarına izin vermeyeceğim” diyerek müdahale ettiğini anlatan James Blunt, İngiliz generalin çatışmaya girmek yerine havaalanını kuşatma önerisinde bulunduğunu, böylece birkaç gün sonra Rusların havaalanını paylaşmak zorunda kalacaklarını söylediğini belirtti.
James Blunt Kimdir?
22 Şubat1974 doğumlu olan James Blunt’un gerçek adı James Hillier Blount’dur.İlk single’nın (“You’re Beautiful”) 2005’de yayınlanmasıyla listelerde bir numara oldu. “Back to Bedlam” adlı yayınlanan albüm dünya çapında 11 milyonluk bir satış rakamına ulaştı. James Blunt gitar, org ve piyano çalmaktadır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“3.Dünya Savaşına Engel Olan Sanatçı “James Blunt”” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7688
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1240

Sponsor Bağlantılar