Şenay Aydın Kimdir?Şenay Aydın ile yapılan Röportaj

Biyografi 03 Kasım 2010
1702

Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde dün akşam damgayı Şenay Aydın vurdu..Ahmet’in öncülüğünü yaptığı solcu grup, üniversitede sağcı bir grup öğrenciyle çatıştı ve Ahmet, 4 öğrenci tarafından üniversitenin içinde öldüresiye dövüldü. Bu esnada ortaya çıkan esrarengiz karakter Ahmet’in hayatını kurtardı.O esgarengiz kız oyuncu Şenay Aydın’ın ta kendisiydi.
Şenay Aydın’ın Milliyet’te yayınlanan Röportajı
Sizin oyunculuğa başlama hikayenizin Türk filmi senaryolarından eksiği yok, fazlası var.
Benim hikayem Bitlis’te başlıyor, 1983’te… Sekiz kardeşin en küçüğüyüm. Babam çiftçiydi. Önce büyük abilerim İstanbul’a göç etti. Orada çalışıp bize para gönderiyorlardı. Bekar evlerinde yaşamaktan bıkınca annemle babamı da çağırdılar.
“Manavda, markette, pamuk tarlasında çalıştım. İşsiz kalmam”
Siz kaç yaşındaydınız İstanbul’a göç ettiğinizde?
Ben daha üç yaşındayken İstanbul’a geldik. İlkokul dörde kadar okuyabildim. Okulda çok başarılı olmama rağmen ailevi nedenlerle o yaz Aydın’a gidip pamuk tarlalarında çalıştım. Okula birkaç ay geç gittim. Döndüğümde herkes benden çok ilerideydi.
Bu yüzden mi bıraktınız okulu? Sizden ileride olmaları gururunuzu mu kırdı?

senay-aydin
Arkadaşlarımdan geri kalınca gurur yaptım. Sağolsun, okuldan kimse beni vazgeçirmeye çalışmadı.
Okulu bıraktıktan sonra pamuk tarlaları gibi geçici bir iş alanından konfeksiyon atölyelerine geçiş yapmışsınız.
Çorap atölyesine girdim. Çorap çevirme denen işi yapıyordum, çorabı kontrol ediyordum yani. Sonra trikocuya geçtim. Bir ara apartmanlara mozaikle kaplayan ekibe dahil oldum. Manavda, markette, mağazalarda çalıştım. O kadar çok iş yaptım ki hiçbir zaman işsiz kalmam ben.
Tiyatroya nasıl bulaştınız?
Dansçı olmak istiyorum. Bu yüzden 2002’de tiyatroya bulaştım. Dansa geçiş yaparım diye düşünüyordum ama olmadı. Birkaç yıl tiyatro yaptıktan sonra baktım para kazanamıyorum, tekrar konfeksiyon atölyelerine döndüm. Sonra bir gazete ilanıyla hayatım değişti. Handan İpekçi’nin “Saklı Yüzler” filmi için verdiği gazete ilanına başvurdum. Ve rolü aldım.
Size genelde tipinizden ötürü Doğulu kadın tipleri teklifleri mi geliyor? “Saklı Yüzler” bir Doğu hikayesiydi, namus cinayetini işliyordu. Dizideki Dilan da Urfalı.
Evet, esmer olduğum için sadece Doğulu kadını oynamam isteniyor ama böyle olmamalı. Ben burjuva bir kadını da oynayabilirim. Kendime benzemeyen bir kadını oynamak oyunculuğumu da geliştirir üstelik.
Üçüncü filminiz olan ve Haluk Piyes’in yönettiği “Kanımdaki Barut”ta oynadığınız karakter nasıl biri?
Adı Mustakine, takma ismi Musti. Erkek gibi giyinen, yürüyen, erkek olmak isteyen bir kızı oynadım.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Şenay Aydın Kimdir?Şenay Aydın ile yapılan Röportaj” Konulu yazıdaki yorumlar

 • umut

  Geleceğin büyük aktörlerinden olacağına eminim.Ayrıca çok etlileyici bir güzelliği var.Yolu ve şansı açık olsun…

 • İlginizi Çekebilir
  Gökhan Keser Kimdir?

  Gökhan Keser Kimdir?

  16 Şubat 2014
  1766

  Sponsor Bağlantılar