Anneler Gününde Annenizi Nasıl Mutlu Edersiniz?

Aktüel 02 Mayıs 2011
1133

Anneler dünyanın en değerli varlıkları…8 Mayıs Anneler Günü’nde annenizi nasıl mutlu edersiniz? Gerçi sadece anneler gününde değil her zaman annelerimizi hoş tutmalıyız…Bir çiçekle ya da başka bir hediyelik eşya ile sevindirebilirsiniz onu elbette.
Ama bu yıl, annenizle ilişkinizi bir adım öteye götürmeye yardımcı bir Anneler Günü kutlaması yapmaya ne dersiniz? Pahalı hediyeler alarak değil. Hayata dair bazı ufak detayları annenizle paylaşarak, kendinizin ya da ikinizin hayatında küçük değişiklikler yaparak…

Teşekkür mektubu

Parasal değeri olan hiçbir hediye ile kıyaslanamaz bir armağan, anneye teşekkür mektubu. “Annem olduğun için teşekkür ederim” ile başlayacak mektubu, teşekkür gerekçelerinin listesini yaparak sürdürebilirsiniz. Sonra bu mektubu, onun haberi olmadan, yatağının başucuna, yastığının altına, aynasının kenarına ya da her zaman baktığı bir köşeye yerleştirin. Annenizle farklı şehirlerde yaşıyorsanız posta ile ulaştırabilirsiniz mektubu.

anneler_gunu
Sürpriz arkadaş ziyareti
Annenizin uzun zamandır görmediği ama görmeyi çok istediği, belki de başka bir şehirde yaşayan bir arkadaşı var mı? Yanıt evetse, işte bu en güzel sürpriz fırsatı! Büyük buluşmayı organize etmek ve annenizi özlediği arkadaşıyla kavuşturmak, ona vereceğiniz en güzel armağanlardan biri. “Anneciğim, şimdi sana Anneler Günü hediyeni veriyorum” deyip de sürpriz misafiri karşısına çıkardığınızda mutluluğu gözlerinden okunacaktır.
Sürpriz karşılaşma
Annenizle farklı şehirlerde yaşıyorsanız, onun için en büyük armağan “kendiniz” olacaksınızdır. Sizi beklemiyorsa haber vermeyin ve yanına hiç gitmeyecekmişsiniz gibi konuşun. Ama 8 Mayıs Pazar günü çat kapı evine gidin ve boynuna sarılarak Anneler Günü’nü kutlayın.
Cesaret verin
Annenizin bu zamana kadar yapmayı çok istediği ama bir türlü cesaret edemediği bir şeyde ona eşlik edin ve onu cesaretlendirin. Örneğin, ehliyeti var ama araba kullanmaya cesareti yok. Anneler Günü, bu iş için büyük gün olsun ve annenizin direksiyonun başına geçmesine izin verin, siz de yanına oturarak sürüş dersi verin. Böylece, bu işe cesaret ettiği ve başardığı için yaşayacağı mutluluğu armağan etmiş olacaksınız ona.
Check up hediye edin
Hep ihmal ettiği doktor kontrollerini bir check up hediye ederek ve siz de yanında olarak yapmasını sağlayın. Sağlıktan daha değerli bir hediye düşünülemez!
İlişkinizi gözden geçirin
Bu yıl Anneler Günü, annenizle ilişkinizi masaya yatırmak, ilişkinizdeki pürüzlü noktaları gidermek için bir milat olsun. Karşılıklı oturun, samimiyetle ilişkinizde kötü giden şeyler hakkında konuşun ve olumsuzlukları tamir edin. Annenizin, sizin sergilediğiniz ve onu rahatsız eden tavırlarınızdan bahsetmesine izin verin ve bunları değiştireceğinizin sözünü verin.
Kararınızı açıklayın
Bir anneyi en çok ne mutlu eder? Tabii ki çocuğunun mutluluğu… Öyleyse kendi hayatınızda aldığınız mutlu bir kararı tam da Anneler Günü’nde annenizle paylaşarak onu mutlu etmeye ne dersiniz? Evlilik, sigarayı bırakma, yarım kalan eğitime devam etme kararı ya da hamileliğinizi açıklamak gibi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Anneler Gününde Annenizi Nasıl Mutlu Edersiniz?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7687
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1239

Sponsor Bağlantılar