Facebook’ta Reklam İzle 15 kuruş Kazan..

Teknoloji 08 Mayıs 2011
828

Reklamlar artık hayatımızın her köşesinde..Facebook’ta artık reklamlardan nasibini alıyor ama bu kez kazanan siz olacaksınız..Nasıl mı?Facebook dün başlattığı bir uygulamayla, kullanıcılara bazı reklamları izlemeleri için ‘para’ vermeye başladı.
Program çerçevesinde bazı reklamları izleyen kullanıcılara ‘Facebook Kredisi’ ile ödeme yapılacak. Bu Facebook kredileri, Facebook Deals başta olmak üzere tüm Facebook mağazalarında harcanabilecek. Verecekleri bedel aslında kulağa çok büyük gelmeyebilir; izlenen reklam başına 10 cent, yani 15 kuruş. Günde mesela 30 reklam izlerseniz eğer 4,5 TL kazanmış olacaksınız. Bir ayda da bu 135 TL eder.

facebook_reklam
Facebook, bu yöntemi şimdilik belli para limitleri ve ülkeler dahilinde kullanacak.
Kısıtlı uygulamanın çok da yaygınlaşması, hele de belli ülkelere gitmesi hiç beklenmiyor. Örneğin Türkiye’de günde yaklaşık 2 saat reklam izlemeyle kazanılacak 1,350 TL için, işgücümüzün çoğu bu paranın altında çalıştığından, çalışan nüfusun yüzde 95′i mevcut işini bırakırdı!
Alınan Facebook kredileri, direk paraya dönüştürülemiyor; ancak bu kredilerle dijital mecralarda sanal krediler ve Facebook mağazaları aracılığıyla gerçek ürünler satın alınabiliniyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebook’ta Reklam İzle 15 kuruş Kazan..” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Larry Kim Digitalzone’da!

Larry Kim Digitalzone’da!

05 Ekim 2018
11555

Sponsor Bağlantılar