Yepyeni İphone 4 S’in Özellikleri

Teknoloji 05 Ekim 2011
924

Apple herkesin dört gözle beklediği Iphone 5’i başka bahara bırakırken yerine İphone 4’ün bir üst modeli Iphone 4S’in tanıtımını dün gece yaptı..Yapay zekalı kişisel asistana sahip iPhone 4S ile beklentileri karşıladı. 4S, 14 Ekim’de Avrupa’da, yıl sonunda Türkiye’de satılacak….
İphone 4S’i Kanser hastalığı ile mücade eden Steve Jobs’un yerine yeni CEO Tim Cook tanıttı.
Apple görüntüsü değiştirilmeden geliştirilen iPhone 4’ün yeni kardeşi 4S’i ve iPhone telefonların yeni işletim sistemi iOS 5’i dünyaya tanıttı. 4S telefonun en önemli özelliği “Siri” adı verilen kadın sesli asistan. Ama eski model iPhone’lara sahip olanlar da hiç üzülmesin. Yeni işletim sistemini 12 Ekim’de yükledikleri zaman onları da heyecanlandıracak bir çok özellik var. İşte 4S’in özellikleri:


*8 Megapiksel kamera ile iPhone 4’e göre yüzde 60 daha kaliteli fotoğraf çekme imkanı.
*iPhone 4’e göre 2 kat hızlı çift çekirdekli A5 işlemci, 7 kat hızlı grafik kapasitesi. Sadece bu telefonda çalışacak oyunlar ile Apple Sony’nin yeni çıkardığı PSP Vita’ya rakip getirmiş oldu.
*Pil ömrü 3G konuşmada 8 saat, 40 saat kesintisiz müzik dinleme, 10 saat video izleme imkanı.
*Anten yapısı değiştirildi. Download (İndirme) hızı eskisine göre 2 kat daha yüksek.
*Ve işlemci gücü nedeniyle sadece 4S telefonlarda yer alacak olan Siri… Kişisel asistan olarak tanıtılan Siri, sesli komutlarınızı anlayacak. Örneğin, Siri’ye “Yanıma şemsiye almalı mıyım?” diye sorduğunuzda o an nerede olduğunuzu algılayıp internetten hava durumunu kontrol ederek size, “Evet bugün yağmur ihtimali var” diye yanıt verecek. Telefon cebinizdeyken kulaklığınıza telefona gelen mesajı okuyacak. “Beni sabah 6’da kaldır” dediğinizde alarmı sabah 6’ya kuracak ve sizi uyandıracak. Hatta, “Çevredeki Çin restoranlarını göster” dediğinizde GPS’ten hepsini tarayıp puanlamalarıyla birlikte ekrana yansıtacak.
Marketin yanına gelince beni uyar!
iPhone kullanıcıları için iPhone 5 heyecanı önemli olsa da asıl heyecan yeni işletim sistemi iOS 5 içindi. 12 Ekim’de eski-yeni tüm iPhone sahiplerinin yararlanmaya başlayacağı yeni özellikler şöyle:
*Blackberry gibi iPhone’lar arasında da bedava ve şifreli mesajlaşma başlıyor. Daha önce bu Whatsapp adlı program aracılığıyla yapılıyordu.
*Yer ve mekan tanıyan hatırlatma geliyor. Örneğin “Marketin önüne geldiğimde beni uyar” diye sabah telefonunuza bir hatırlatma koyduğunuzda akşam eve dönerken marketin önünden geçerken iPhone’unuz GPS’ten nerede olduğunuzu anlayarak sesle ve titreşimle size alışveriş yapmanız gerektiğini hatırlatacak.
*iPhone ekranındaki görüntüyü TV’ye yansıtmak için Airplay Mirroring adlı bir uygulama geliyor. Böylece oyunları TV ekranından oynayabileceksiniz.
*Twitter artık iPhone’un değişmez bir parçası.
*Artık telefona şarkı yüklemek için iPhone’u bilgisayarınıza bağlama zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yepyeni İphone 4 S’in Özellikleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Larry Kim Digitalzone’da!

Larry Kim Digitalzone’da!

05 Ekim 2018
11552

Sponsor Bağlantılar