Veda Dizisinin Öne Çıkan Karakterleri

Aktüel, Dizi 28 Eylül 2012
1777

Ayşe Kulin’in eşsiz eseri Veda Kanal D ekranlarında başladı.Dizi’nin gerek konusu gerekse oyuncuları ilk günden kalitesini belli etti.Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinde, işgal altında olan İstanbul’daki bir konakta yaşananları anlatan “Veda”, son maliye nazırı ve ailesi aracılığıyla o dönemin resmini çiziyor.
İşte milyonların yeni ekran gözdesi olmaya aday dizinin öne çıkan karakterleri…

Mehmet Reşat (Mehmet Aslantuğ): Evin beyi. Maliye nazırı vekili, sonra nazır oluyor. Behice’nin kocası, Saraylıhanım’ın ablasının oğlu, Leman ve Suat’ın babası ve Kemal’in büyük kuzeni. Ama Kemal ona aralarındaki yaş farkı nedeniyle “dayı” diyor. 40’larının sonunda. İyi eğitimli, sağlam kişilikli, yumuşak başlı ve uyumlu görünen ama kararlı, istikrarlı, çalışkan bir adam.

veda-dizisi
Mehpare (Fahriye Evcen): Saraylıhanım’ın evlatlığı. Gerçekte onun ikinci kocasının kızı. 19–20 yaşlarında. Güzel, akça pakça, yuvarlak hatlı bir Çerkes kızı.
Saraylıhanım (Maral Üner): Evin büyükhanımı. Mehmet Reşat’ın teyzesi, Behice’nin yarı kayınvalidesi, Kemal’in anneannesi.
64-65 yaşlarında. Otoriter, inatçı bir kadın. Kendisini fazla önemsiyor, bu yüzden kibirli denebilir. Güzel olduğundan emin, ama yaşlanmaktan mutsuz. Gerginlik, olaylara olumsuz yanından bakma, insanları aşağılama, yargılama, onun günlük hali…
Behice (Jale Arıkan): Evin hanımı. 36–37 yaşlarında. Güzel, güler yüzlü bir kadın . Tutarlı bir kişiliği var ama bir yandan da güvensiz. Çünkü Saraylıhanım, sürekli onun taşradan İstanbul’a gelmiş olmasının altını çiziyor. Sosyal etkinliklere katılmaya, yardım cemiyetlerine gitmeye hevesli.
Kemal (Burak Yamantürk): Saraylıhanım’ın torunu, Mehmet Reşat’ın yeğeni. Evin hastası, kahramanı ve sorun kaynağı. Mehpare’nin sevdiği adam, sonra kocası oluyor. 30’larının başında. Akıllı ve yakışıklı, boylu poslu bir Çerkes delikanlısı. Dayısı gibi iyi eğitim almış. Birkaç dil biliyor, Avrupalı yaşam tarzından, batı tarzı müzikten, edebiyattan, sanattan ve güzellikten anlıyor. İnançlı, kararlı, ateşli, çalışkan, dürüst, samimi, güvenli bir genç.
Dr. Mahir (Burç Kümbetlioğlu): Ailenin doktoru, sonra da damadı. Aynı zamanda askeri hekim. 30’larının ortalarında. Kemal gibi o da Anadolu’daki kurtuluş hareketinin İstanbul’daki parçalarından biri. Memleketini seven ama arkadaşları ve sevdikleri için dikkatli olmayı prensip edinmiş, zeki, birikimli, ölçülü bir karakter. İyi bir sorun çözücü ve arabulucu…
Hürriyet

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Veda Dizisinin Öne Çıkan Karakterleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7664
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1231

Sponsor Bağlantılar