Coca Cola’nın Yeni Rengi Yeşil Oldu!

Aktüel 22 Temmuz 2013
1227

Coca Cola’nın kurulduğu 1887’den beri sembol olan rengi kırmızı artık yeşil oldu..Amerika’nın ve tüm dünyanın en çok tercih ettiği içecek olan Coca Cola bir ilk’e imza atarak ambalaj rengini yeşil’e çevirdi.
Tamamen geri dönüştürülebilir ve yüzde 30 oranında doğal malzemeden oluşması sebebiyle “PlantBottle” ödülüne layık görülen yeni ambalaj, şimdilik yalnızca Arjantin’de uygulanacak.


Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada şişenin imalatında farklı malzemelerin kullanıldığını,doğaya az ölçüde zarar verecek şekilde tasarlandığını ifade ettiler.
Yeni ürünün, içerisinde kullanılan “Stevia” adındaki tatlandırıcı sayesinde kırmızı renkli etiketli orijinal kolaya kıyasla kalorisi de büyük ölçüde azaltılmış.
Klasik olarak nitelendirilen kola 250 kaloriyken yeşil paketli yeni ürünün 108 olduğu ifade edildi.
Yetkililer,” Stevia” adındaki bu tatlandırıcının içerisinde Fanta Select ve Cola Zero’nun da içerisinde bulunduğu 45 üründe daha kullanılacağını, ancak orijinal kolada asla uygulanmayacağını açıkladı.
Yeşil etiketli diğer ülkelerde ne zaman satışa çıkacağı konusunda ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

 coca-cola-yeni-rengi-yesil-1

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Coca Cola’nın Yeni Rengi Yeşil Oldu!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7678
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1236

Sponsor Bağlantılar