Ender Saraç’tan Kombu Mantarından Yapılmış Çayı Tarifi

Sağlık, Şifalı bitkiler 04 Kasım 2013
1715

Maya ve bakterilerden oluşan kültürler, antik zamanlardan beri, dünyanın her yerinde, sağlığı-iyileştiren mayalanmış içecekler ve gıda maddeleri elde etmek amacıyla, insanlar tarafından sağlıkları için kullanılmış ve uygulanmıştır..Bunlardan biride çok azbilinen mantar türü olan Kombu mantarından elde edilmiş çaydır..
Ender Saraç Şifa Kaynağı Kombu(Kombucha) mantarından yapılmış çayın tarifini verdi..
Gerekli Malzemler bir miktar mayalanması için Kombu mantarı

1 litre su
Toz şeker
8-10 poşet çay
1 adet şeftali
Elma Sirkesi
Tüm malzemeler geniş bir kapta alınır ve karıştırılır..Üzeri tülbent tarzı bir bezle kapatılıp 4-8 gün mayalanması için bekletilir..Buzdolabına sakın koymayın çünkü migroorganizmalar soğuk ortamda daha yavaş ortamda olmadığından ılık ortamda mayalanması beklenmelidir.Sbah ve akşam 1 bardak tüketebilirsiniz.

Kombu-mantari-cayi (310 x 155)

Kambu Mantarı Çayının faydaları:Kombu çayı organizmaları zararlı maddelerden arındırır ve metabolizmayı iyileştirir, bu şekilde vücudun savunma kapasitesi iyileşir. Aynı zamanda, bağırsak faaliyetlerini düzenleyici, yorgunluğa, halsizliğe, sinirliliğe, gut, romatizma, böbrek taşları, arterioskleroz, yüksek tansiyon ve onun baş dönmesi, yaşlılık, bağırsaktaki kötü bakterilere karşı fakat özellikle de bütün metabolik hastalıklarda ve erken dönemlerdeki kansere karşı mükemmel bir ilaçtır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ender Saraç’tan Kombu Mantarından Yapılmış Çayı Tarifi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

İnfertiliteve Tüp Bebek Tedavisi

08 Ağustos 2018
11223
Obezite Cerrahisi

Obezite Cerrahisi

23 Kasım 2017
5851
Bademin Faydaları

Bademin Faydaları

28 Aralık 2015
1788

Sponsor Bağlantılar