Facebook Etiketleme Virüsü Nasıl Temizlenir?

Teknoloji 07 Ocak 2014
1130

Facebook’da can sıkan  yeteneksizsiniz virüsünden sonra şimdi de etiketleme virüsü peydah olmuş durumda..Bu virüsü tıklamış arkadaşlarınızdan biri sizinle birlikte 19 kişiyi etiketliyor ve siz bu durumdan etkileniyor,yanlışlıkla etikete tıkladığınızda sizde bu virüse dahil oluyorsunuz..
Bu etiket virüsüne sizde dahil olduysanız yapmanız gereken bir kaç işlem var.
Birincisi;ilk önce ayarlar/hesap ayarları/zaman tüneli ve etiketleme ayarlarını tıklayın..”Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler, zaman tünelinde gözükmeden önce onayına sunulsun mu?” kısmını “Açık” olarak değiştirin.Bu durumda arkadaşlarınız sizi etiketleseler dahi,siz onay vermediğiniz sürece duvarınızda gözükmeyecek..Daha sonra Ayarlar/hesap ayarları/uygulamalar bölümüne girip,izin verdiğiniz uygulamalara bir göz atın..İçerisinde yabancı olduğunuz size garip gelen uygulamalar varsa kaldırın..

facebook

Bunun dışında kullandığınız tarayıcılarda da  ayar yapmanız gerekebilir..Crome kullanıcısı iseniz;

Crome tarayınızın sağ üstünde bulunan üç çizgiye tıklayın.Ordan ayarlar ve kullanıcı ekle kısmına tıklayıp yeni kullanıcı adı ve kaydet işlemlerini seçin.Yeniden açılan Crome penceresinden tekrar aynı bölüme girip,yeni oluşturduğunuz profil dışındaki profilleri silip,crome tarayıcısını tekrar başlatın.
Bunun dışında yine Crome sağ üstteki üç çizgiye tıklayıp,ayarlar ordan uzantılar sekmesindeki bilmediğiniz yabancı gelen uygulamaları kaldırın.
Şayet Firefox Kullanıyorsanız;
Firefox tarayıcınızın sol üst bölümünde yer alan Yardım’dan sorun giderme bilgileri/Firefox Tarayıcısını Sıfırla’ya bastığınızda tarayıcınız yeniden başlar ve ilk gün kurulum ayarlarıyla tekrar açılır.Daha sonra Araçlar/ Eklentiler/ sekmesindeki bilmediğiniz veya yabancı gelen tüm eklentileri kaldırın..

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebook Etiketleme Virüsü Nasıl Temizlenir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Larry Kim Digitalzone’da!

Larry Kim Digitalzone’da!

05 Ekim 2018
11570

Sponsor Bağlantılar