Tuvana Türkay Kimdir?Tuvana Türkay Hakkında

Aktüel, Biyografi 06 Ocak 2014
1927

Çok yakında Atv ekranlarında Kara Para Yalan Aşk dizisinde başrolde izleyeceğimiz Tuvana Türkay’ı yakından tanımaya ne dersiniz?Tuvana Türkay 3 Ekim 1990 İstanbul doğumlu..Babası Bulgaristan göçmeni annesi ise Kırım Türklerinden..
9 yaşında oyunculuğa başlayan Tuvana Türkay, Kent Şeker ,Türk Telekom ,Only Ped ,Akbank , Ayyıldız GSM , Coca Cola gibi bir çok ünlü markanın reklam yüzü oldu.Şu anda ise Beykent Üniversitesi Radyo TV-Sinema Bölümü’nü okuyor..

tuvana_turkay
Tuvana Türkay Akademi Neodan oyunculuk eğitimi almasının ardından 1 yılda şan ve diksiyon dersleri aldı . Kanal 1′de Cumhur cemaat dizisinde, Samanyolu’nda Kollama dizilerinde rol aldı. Asıl çıkışını TRT 1′de yayınlanan İsrail ile aramızda diplomatik krize neden olan ”AYRILIK AŞKTA VE SAVAŞTA FİLİSTİN ”de başrol oynaması ile oldu. Tuvana Türkay’ın ikinci başrolü olan ve Abdulhamit döneminde yaşanan sultanların aşkını anlatan’ Nakş-i dil sultan’ ise ne yazık ki çok uzun soluklu olmamış ve anlaşmazlıklar nedeni ile askıya alınmıştır. Son olarak Fox TV’de yayınlanan “Yer Gök Aşk” adlı yapımda Birce Akalay ve Murat Ünalmış gibi isimlerle kamera karşısına geçti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Tuvana Türkay Kimdir?Tuvana Türkay Hakkında” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7688
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1240

Sponsor Bağlantılar