Kurt Seyit ve Şura’nın Çekim Mekanı Büyülüyor.

Aktüel, Dizi 10 Mart 2014
1520

Artık her salı Kurt Seyit ve Şura dizisi için istikamet Star Tv olacak..Neden mi?dizi izleyiciden tam not oldu..Hem konusu hem oyuncuları hemde çekilen mekan oldukça etkileyici oldu izleyici üzerinde..
O muhteşem büyüleyici sahneler nerede çekiliyor..İşte Kurt Seyit ve Şura dizisi ile ilgili tüm detaylar..

kurt-seyit-sura
Nermin Bezmen’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinin ilk bölümleri Rusya’nın St. Petersburg şehrinde çekildi. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından kostümler, mekanlar ve şehir görüntüleri çok konuşuldu.
Çarlık Rusyası’nın başkenti St. Petersburg’un bugün müze olarak kullanılan binaları; ‘Kurt Seyit ve Şura’nın dekoru oldu. Sanat ve kültürün günlük hayatta büyük yer kapladığı dönemin ruhunu yansıtabilmek için, şehirdeki 25 mekan set olarak kullanıldı.
* Dönemin ihtişamını yansıtan dış mekanlarda yapılan çekimlerde; ünlü Saray Meydanı ve Tavşan Adası olarak bilinen Zayachi Adası ve turistik meydanlar mesken tutuldu. 200 kişilik set ekibinin eksi 27 derecede gerçekleştirdiği çekimlerde, buz tutmuş Neva Nehri de tüm ekrana yansıdı.
* Kurt Seyit’in evi olarak kullanılan mekan, Vavilov Bitki Yetiştirme Araştırma Enstitüsü’ydü. 1899 yılında inşa edilen mekan; Çar’ın erkek kardeşinin (Boris Vladimiroviç Romanov) yazlık evi.
* Tarihi Aleksandrinskiy Tiyatrosu’nun dev sahnesinde çekilen bale sahnesi de beğeniyle izlenen bölümler arasındaydı. Bu sahne için de yaklaşık 150 figüran, 11 balerin ve koreograflar da görev aldı. 34 kişilik orkestra da dansçılara eşlik etti.

kurt-seyit-sura-cekim-mekan
Dizinin balo sahneleri, 32 farklı mermer cinsin kullanıldığı Mermer Saray’da (Marble Palace) gerçekleşti. Balo sahnelerinin çekimleri dört günde tamamlandı. Ekibe; iki dans hocası ve bir kareograf yardımcı oldu
Seyit’in; Şura, Petro, Valentina, Celil ve Tatya ile St. Petersburg’da yaptığı gezinti için turistik meydanlar  trafiğe kapatıldı.

Milliyet cadde..

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kurt Seyit ve Şura’nın Çekim Mekanı Büyülüyor.” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7688
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1240

Sponsor Bağlantılar