Facebook’ta Otomatik Açılan Videoları Kapatmak

Aktüel, Teknoloji 31 Ağustos 2014
1176

Facebook’ta son günlerde can sıkıcı bir durum söz konusu..Yayınlanan videolar izin verilmeden kendi kendine çalışmaya başlıyor..Bu durum hem internet kotanızın hızla bitmesine hemde telefon yada tabletinizin donmasına sebep oluyor..
Bu can sıkıcı durumdan kurtulmak mümkün..Nasılmı?Facebook hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan ok işaretine tıklayın ve oradan Ayarlar bölümünü seçin..Solda bulunan katagoriden videolar bölümünü seçin..
Karşınıza çıkan videoları otomatik oynatın bölümünü kapalı olarak işaretleyin.Masaüstü bilgisayarından yapacağınız işlem budur..Peki İOS ve Android telefon ve tabletlerden bu işi nasıl çözeceksiniz işte cevabı!!!

facebook
İOS işletim sistemli cihazlarda otomatik video oynatma sistemini iptal ettirmek için;cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapın.Facebook’a tıkladığınızda önünüze gelen ekran üzerinden Facebook simgesinin hemen altındaki ayarlar butonuna tıklayarak Facebook kontrol paneline girin. Burdan video seçeneğine giderek “Açık” “Kapalı” yada “Sadece Wi-Fi” özelliklerinden birini seçebilirsiniz..
Android işletim sistemli cihazlarda ise Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra cihazınızın üzerinde sağda bulunan 3 çizgili bölüme tıklayıp uygulama ayarları bölümüne giriniz. Bu bölümde “Video Otomatik Oynatımı” seçeneğine tıklayıp kapalı bölümünü seçebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Facebook’ta Otomatik Açılan Videoları Kapatmak” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Larry Kim Digitalzone’da!

Larry Kim Digitalzone’da!

05 Ekim 2018
11552
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7664

Sponsor Bağlantılar