43.İstanbul Müzik Festivalinin Programı Nasıl Olacak?

Aktüel, Müzik 03 Şubat 2015
1320

Bu yıl 43.gerçekleştirilecek olan İstanbul Müzik festivalinin programı belli oldu.31 Mayıs ve 29 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival’in programı da İKSV’nin resmi konaklama sponsoru Martı Istanbul Hotel’de düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı.
İstanbul Müzik Festivali aralarında, Christian Tetzlaff,Gidon Kremer, Yuja Wang,Yuri Bashmet, Boris Berezovsky, Emmanuelle Haïm,Angela Hewitt, Paavo Jarvi, Kim Kashkashian, Patricia Kopatchinskaja, gibi isimlerle dünyanın önde gelen topluluklarından Lozan Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası, Kremerata Baltica ve Berlin Filarmoni‘nin 12 Çellisti’nin de bulunduğu 600’e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak.
Senfoni,Oda orkestraları,vokal konserler ve resitaller olmak üzere 27 konserin yer aldığı programda Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ise festivalin bu yılki yerleşik konuk orkestrası olarak iki konsere imza atacak.

istanbul-festival
Festivale, bu yıl ilk defa konser mekânları arasında yer alan İş Sanat Konser Salonu,Heybeliada Aya Triada Manastırı’nın yanı sıra Aya İrini Müzesi,Sent Antuan Kilisesi, Süreyya Operası, Avusturya Kültür Ofisi, Surp Vortvots VorodmanKilisesi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall ev sahipliği yapacak.
Hafta Sonu Klasikleri başlıklı ücretsiz konserlerle ise Hollanda Başkonsolosluğu Bahçesi, Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Sakıp Sabancı Müzesi “Atlı Köşk” Bahçesi ve Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi gibi mekânlarda festival müzikseverlere bir kez daha ulaşacak.
Ayrıca festivalin 40.yılından beri yapılan ve ülke çapında genç yetenekleri keşfetmek amacıyla başlattığı “İstanbul Müzik Festivali Genç Solistini Arıyor” projesi bu yıl flüt dalında gerçekleştirilecek.
Proje kapsamında, ülke çapında yapılacak seçmeler sonucunda jüri tarafından belirlenen bir genç flüt solisti, festival kapsamında 20 Haziran Cumartesi akşamı Süreyya Operası’nda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’yla konser vermeye hak kazanacak.
Festival biletleri 14 Şubat Cumartesi saat:10:00’dan itibaren satışa sunulacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“43.İstanbul Müzik Festivalinin Programı Nasıl Olacak?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Konut Hesabı Nedir?

Konut Hesabı Nedir?

25 Kasım 2017
7678
Tatil Zamanı Geliyor

Tatil Zamanı Geliyor

08 Şubat 2017
1236

Sponsor Bağlantılar