Mutsuz Olduğunuz da Bunu Yapın!

Kişisel Gelişim 01 Aralık 2016
876

Hepimiz mutluluk peşinde koşarız..Mutluluk peşinden koşulacak ve  bulunacak bir şey mi?Bende mutluluğun tanımını birkaç yıl önce izlediğim Dingin Savaşçı filminde öğrenmiş oldum..
Filmde mutluluğun tanımı olarak;yolculuk,kendi bizi mutlu eder varılacak yer değil..Yani kısacası mutluluk aranıpta bulunacak bir olgu değil..Mutsuz anlarınızda mutluluğu aramak yerine neler yapabilirsiniz o halde?

mutluluk_ipekbocegim
Kendinizi ne zaman mutsuz hissedecek olursanız hemen gözlerinizi kapayın bu mutsuzluğun nereden gelmekte olduğunu bulmaya çalışın ve her seferinde göreceksiniz ki, sahte merkeziniz başka biriyle çatışmakta. Siz bir şey umdunuz ve gerçekleşmedi.Siz bir şey beklediniz ve tam tersi oldu – egonuz sarsıldı, mutsuzsunuz. Yalnızca bakın; ne zaman mutsuz olursanız, neden olduğunu bulmaya çalışın. Sebepler sizin dışınızda değil. Temel neden içinizdedir – ama siz her zaman dışarı bakarsınız, her zaman sorarsınız: Beni kim mutsuz ediyor? Benim kızgınlığımın sebebi kim? Beni kim hayata küstürüyor? Ve dışarı bakarsanız göremezsiniz. Sadece gözlerinizi kapayın ve her seferinde içe bakın. Tüm mutsuzluğunuzun, kızgınlığınızın, can sıkıntınızın kaynağı sizde, egonuzda gizli. Ve kaynağı bulursanız, onun ötesine geçmeniz kolaylaşacaktır.
❤️❤️❤️

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Mutsuz Olduğunuz da Bunu Yapın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar